Viyana Üniversitesi

Avusturya'da Egitim Hakkında Geniş Bilgi

Ankara

0312 419 21 21

Istanbul

0212 244 72 82

Izmir

0232 422 44 14

Denizli

0 258 241 34 46

Viyana Üniversitesi
YÜKSEK LİSANS (MASTERSTUDIUM)

Master egitimi 2 yil sürmektedir, mezuniyet sonrasi ögrenciler istemeleri durumunda Doktora egitimine direkt baslayabilirler. Masterden kabul alabilmek icin ALES SInavina girilmis olmasi ve minumum 55 puan alinmis olmasi SARTTIR. Türkiyedeki bir Universiteden Mastere kabul alma veya kayit yaptirmanin gerek olup olmamasi ögrencinin ALES SInavina giris tarihine göre degismektedir. Bu konuda Istanbul merkez büromuzla görüsülmesi gerekmektedir.

Ögrencinin Avusturyada sececegi Master Bölümü Türkiyede almis oldugu Lisans egitiminin aynisi veya yakin bir bölümü olmalidir. Mesela Makine mezunu bir ögrenci Isletme bölümünde Master`e kabul edilmemektedir (ögrenci Türkiyede bu alanda Master kabulü almis olsa bile). Asagidaki listede istisnai durumlar icin özel notlar düsülmüstür. Master kabulleriyle alakali lütfen Istanbul büromuzla baglantiya geciniz.

Ayrica Master kabullerinde ögrencilere Türkiyedeki Lisans Egitimi ile Avusturyadaki Lisans Egitimi farki gözetilerek alttan (yani Lisans derslerinden) ek 3-5 ders verilme durumu vardir. Suana kadar 5 dersten fazla verildigi olmamistir.

 BÖLÜMLER  
Anasayfa | Lisans Eğitimi (BACHELORSTUDIUM) | Yüksek Lisans (MASTERSTUDIUM)
Lisans & Yüksek Lisans Birleşik Eğitim (DIPLOMSTUDIUM) | öğretmenlik (LEHRAMT) |Doktora Eğitimi (DOKTARATSTUDIUM)
Work and Travel | İngilizce Bankası
Tüm Hakkı Saklıdır.